Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinelawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
59085 odwiedzin | wpisów: 35, komentarzy: 244, obserwuje: 133

uzupełnienie zaległych wpisów

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś uzupełniam wpisy na tydzień wstecz. Nie zawsze jest czas, aby na koniec dnia zdawać relację na bieżąco, dlatego też czasem będę wrzucał takie zbiorcze wpisy z danego etapu prac.

W ciagu ostatniego tygodnia udało nam się zauważalnie posunąć prace naprzód. Wykonaliśmy stan "0" i wystartowlaiśmy z murowaniem ścian parteru.

Poniżej fotorelacja, z opisem poszczególnych zdjęć:

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Fundamenty zaizolowane dysperbitem z obu stron, następnie ocieplone styropianem gr. 10cm od zewnatrz + kolejna warstwa dysperbitu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na zdjęciu powyżej, na pierwszym planie nawiew kominka, w oddali wystające osłonówki zasypanej już kanalizacji. Piasek wewnątrz fundamentu zagęszczany był warstwami po ok 30cm, dopiero póżniej wykonano wykopy pod instalacje hydrauliczne. Do środka wsypaliśmy 200 ton piasku.

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tym razem na pracę gruchy już się nie spóźniliśmy ;-)

blog budowlany - mojabudowa.pl

cały piątek siąpił drobny deszczyk, dzieki czemu obeszło się bez podlewania chudziaka

blog budowlany - mojabudowa.pl

To już sobota - pogoda jak w pełni lata, więc zapobiegawczo polaliśmy beton dość obficie. BTW - Beton na chudziaka B15 - wyszlo 23 m3

blog budowlany - mojabudowa.pl

Korzystając z okazji, że fundament nie był jeszcze całkowicie obsypany z zewnatrz, elektrycy wykonali z bednarki otok wokół budynku, połączony z uziomem fundamentowym.

blog budowlany - mojabudowa.pl

...a to już dzisiejszy start ścian parteru...

blog budowlany - mojabudowa.pl

... i efekt na koniec pierwszego dnia prac murowych. Ekipa wg mnie bardzo sprawna, a atutem firmy jest to, że mają już w swoim dorobku kilka lawend. Nie chciałbym jakoś nad wyraz chwalić ich przedwcześnie, żeby nie obrośli w piórka, ale mam do nich zaufanie, a to moim zdaniem bardzo ważne. Z resztą to działa w obie strony, bo jak widzę, że panowie nie kombinują i nie próbują iść po linii najmniejszego oporu, to z chęcią podrzucę im jakieś pączki do kawy czy piwko w gorący dzień -piwo oczywiscie z umiarem, żeby kąty nie pouciekały ;-)


Komentarze (4)
autor:piasek  dodano: 2014-04-23 | 23:08:27
Widzę, że z robotą idziemy łeb w łeb. My również dzisiaj stawialiśmy ściany parteru i też zakończyliśmy na czterech warstwach bloczków. Wreszcie coś wyłazi z tej ziemi i cieszy oko. Gratulacje!
autor:tomczdz  dodano: 2014-04-24 | 09:49:54
Oj widzę że jeszcze kilka dni i nas dogonicie;)
Odpowiedź do tomczdz
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-04-25 | 12:37:10
e tam... to nie wyścigi, ale cieszę się, że jesteśmy na tym samym etapie, bo w przypadku dylematów technicznych nie będziemy sami z tym bigosem ;-) pozdrawiamy
Odpowiedź do lawenda2b-zachpom
autor:tomczdz  dodano: 2014-04-25 | 20:41:55
Hmmmmm, będziecie sami bo my jedziemy bez koła zapasowego...;) życzę powodzenia...;)

fundament gotowy.

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś Panowie budowlańcy dokończyli murowanie ścian fundamentów. Efekt 1,5 dnia prac poniżej. blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (3)
autor:madic27  dodano: 2014-04-10 | 13:19:33
nie dziwie sie że juz prawie skończone jak na zdjeciu poniżej naliczyłem 9 chopa podczas murowania.gratuluje i pozdrawiam...
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-04-10 | 20:43:09
Dziękuję :-) Fakt- prace jak już są wykonywane to idą dość sprawnie bo wykonawca na naszą budowę "rzucił" 11 pracowników. Oczywiście wiele zależy też od pogody, która załamała się tuż po wymurowaniu ścian fundamentów więc póki co mamy przymusową przerwę. Czekamy z izolacją i ociepleniem, aż wszystko podeschnie.
Pozdrawiamy
autor:katka-lawenda  dodano: 2014-04-23 | 00:30:18
Witam serdecznie kolejnego Lawendowicza :) I zycze samych sukcesów z przygoda budowlana :)

bloczki + plastyfikator

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś w końcu pierwsze prace murarskie. Ekipa postawiła kilka warstw bloczków. Zostało jeszcze ok 6 palet z przywiezionych 24, tak więc chwila roboty - jutro jeśli pogoda pozwoli, ścianki z bloczków będą gotowe.

Zastanowiło mnie jedno. Wykonawca użył do zaprawy plastyfikatora, jako, że utarło się, że do murowania fundamentów wapno nie jest wskazane. Jednak ktoś z rodziny, również związany z branżą budowlaną powiedział mi, że to błąd i jedynym plusem jest łatwiejsza praca murarzy- owszem nie powinno się dodawać wapna do zaprawy na fundamenty, ale to nie oznacza, że powinno się używać plastyfikatorów - stwierdził. Wystarczy sam cement+piach. Zbiło mnie to trochę z pantałyku i przekopałem sieć w poszukiwaniu odpowiedzi. Większość opinii sugeruje, że plastyfikatory napowietrzają zaprawę zmniejszając jej wytrzymałość i zwiększając kruchość i ryzyko absorpcji wody. Co prawda większośc tzw. opinii eksperckich była napisana jako teksty sponsorowane przez Stowarzyszenia przemysłu wapienniczego, co pozwala sądzic, że nie były do końca obiektywne, ale po głębszym zastanowieniu stwierdziłem, że poproszę wykonawcę, aby do murowania ścian budynku nie używał  już plastyfikatora lecz starego dobrego wapna. W końcu od zawsze budowano w ten sposób (może z wyjątkiem piramid egipskich) i stare poniemieckie mury trzymają się dobrze do tej pory. Nie wiem, czy to właściwy kierunek myślenia, ale skoro nie mam  pewności czy plastyfikatory nie wyrzadzają więcej szkód niż pożytku, to wolę trzymać się sprawdzonych rozwiązań.

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (2)
Tytuł: Ludwik
autor:piasek  dodano: 2014-04-08 | 22:47:54
Ja to kompletny laik jestem więc korzystam z usług Inwestora zastępczego. Widziałem tylko, że nasi wykonawcy do murowania bloczków fundamentowych chcieli, żeby im dostarczyć 5 litrów płynu do mycia naczyń - najlepiej Ludwik. Nie mam pewności, ale oni to chyba dodawali do zaprawy.
autor:arturiasia  dodano: 2014-04-09 | 09:17:12
bez obaw ! plastyfikatory to nie jest błąd ! Każda betoniarnia ich używa jako dodatków do polepszenia właściwości. Ludwik oczywiście też jest rozwiązaniem :) Poprawia elastyczność i sprawia że zaprawa lepiej się klei i jest łatwiejsza do obrzutki. A absorpcja wody - szczerze nie popadajmy w paranoje :) !!

Izolacja pozioma fundamentów

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś nasz wykonawca wykonał izolację ław fundamentów papą termozgrzewalną. Dwie warstwy x 3mm. Poniżej kilka zdjęć w skali mikro i makro.

Pierwsza połowa dnia upłynęła pod znakiem poszukiwania bloczków fundamentowych, okazało się bowiem (już w ubiegłym tygodniu), że w żadnej hurtowni na lokalnym rynku nie ma dostępnych od ręki bloczków, a planowany termin dostawy to w najlepszym wypadku koniec tygodnia. Obdzwoniliśmy głównych producentów i od nich usłyszeliśmy to samo. Oznaczałoby to przerwanie prac i przejście "naszej" ekipy na inny oczekujący w kolejce  plac budowy, a takiego wariantu wolelibyśmy uniknąć, bo mogłoby się poźniej okazać, że to my jesteśmy tymi oczekującymi w kolejce. Na szczęście tam gdzie indywidualny inwestor nic nie może wskórać, przyszła z pomocą zaprzyjaźniona hurtownia. Sprowadzili dla nas bloczki prosto od producenta (tego, który kilka godzin wcześniej deklarował koniec tygodnia) w dodatku po cenie niższej o 40gr/szt. Mają swoje kontrakty i upusty, a w dodatku byli pierwszą hurtownią w kolejce do "świeżynki" która zjechała z linii produkcyjnej. 

Tym sposobem jutro zaczynamy stawianie bloczków i unikniemy niechcianej przerwy w pracach. Oczywiście  kolejna relacja w dniu jutrzejszym.


blog budowlany - mojabudowa.pl

izolacja pozioma w trakcie układania

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

a tutaj już na gotowo:

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

W międzyczasie wykonano nam również przyłącze wody razem ze studnią wodomierzową. Jutro śmigam do wodociagów podpisać umowę. blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl