Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

... a u nas

Data dodania: 2014-07-22
wyślij wiadomość
hmm... dawno nie aktualizowałem  wpisów. Co prawda na budowie jesteśmy codziennie i pstrykamy, pstrykamy, pstrykamy, ale jakoś nie mogłem się zebrać, żeby usiąść i przerzucić zdjęcia na kompa, nie mówiąc już o skleceniu kilku sensownych zdań, dla czystego sumienia zrzucę wszystko na aurę, która nie specjalnie zachęca do siedzenia w czterech ścianach zwłaszcza przed monitorem ;-). No więc... od ostatniego wpisu działo się całkiem sporo, choć dynamika prac nieco spadła po dość intensywnym początku, niemniej jednak jest progres i póki co nie ma rozczarowań, a to chyba najważniejsze, z resztą sami oceńcie.
Na pierwszy ogień komin - efekt przerósł nasze oczekiwania, oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale nam się podoba i teraz po czasie stwierdzam, że warto było czekać na ten piaskowy klinkier 10 dni, bo hurtownie nie miały go w stałej ofercie i sprowadzono go na zamówienie od producenta.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Poniżej zoom na samą czapę:
blog budowlany - mojabudowa.plJak już wspominałem, podnosiliśmy ściankę kolankową o jeden porotherm, tak więc konieczne było wydłużenie krokwi, aby nie zaburzyć proporcji budynku. Niestety aby zachować proporcje, należałoby wydłużyć krokwie tak bardzo, że nad głównym wejściem do domu zeszłyby się połacie dachu znad garażu oraz salonu. Budujący lawendy wiedzą o co chodzi. Na szczęście nasz wykonawca znalazł na to sprytny sposób. Nad samym wejściem wydłużono krokwie na tyle aby nie utworzyć kosza dachowego i aby zostało choć trochę miejsca na rynnę, a dalej tzn. dalej od drzwi wejściowych zrobiliśmy uskok w dół na długość jednej dachówki obniżając w ten sposób okap nad garażem i resztą budynku. W ten sposób udało się zrobić tak, aby i wilk był syty i wilk syty jak mawiał klasyk ;-) Z resztą lepiej to widać na fotkach:
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pltak to wygląda z dołu i z góry
blog budowlany - mojabudowa.pla tak od frontu: tzn od frontu nie widać zupełnie nic, ale takie było założenie ;-) Efekt wg nas zgodny z planem - ścianka podniesiona, a proporcje zachowane, mam nadzieję, że to nie tylko nasze wrażenie, ale pewnie wszystko okaże się jak już będzie elewacja i bonie, bo wtedy wszystkie mankamenty widać jak na dłoni, ale, ale jakie mankamenty? przecież wszystko jest git :-)
blog budowlany - mojabudowa.pl
Na dziś to tyle, fotki są sprzed tygodnia, na dniach postaram się wrzucić świeższe info z placu budowy. Pozdrawiamy

 
5Komentarze
tomczdz  
Data dodania: 2014-07-23 10:29:04
Wg mnie jest git, komin zarąbisty... robiliście go wg planu czy nanieśliście jakieś zmiany wymiarowe???
odpowiedz
Data dodania: 2014-07-23 12:30:49
Wymiary komina tj. szerokość i grubość wg projektu. Jeśli chodzi o wysokość to w związku z podniesieniem ścianki kolankowej musieliśmy go również wydłużyć o jeden "gar". Czapka była murowana wg poczucia estetyki naszego majstra ;-) i poddana naszej surowej ocenie hihi. Wymiary poszczególnych warstw tak jak na zdjęciach. Później wrzucę jak to wygląda z dołu, być może ktoś będzie chciał skorzystać z podobnego rozwiazania. Na wizualizacji komina w projekcie i zdjęciach w necie - poszerzenie jest wykonane chyba z ocieplenia, co na dłuższa metę może powodować problemy - z klinkieru deszcz spłucze ewentualne zabrudzenia, z ocieplenia już niekoniecznie.
odpowiedz
Odpowiedź do tomczdz
Data dodania: 2014-08-05 21:59:31
Super prezentuje się ten komin, jeszcze na Lawendzie takiego nie widziałam:) W sobotę u Nas było pierwsze palenie na dworze, ciesze się że zdecydowaliśmy się na klinkier obok okna, bo bym płakała tak kopcił.. Ale trzeba przyznać, że przyjemnie się przy nim siedzi:))
odpowiedz
Data dodania: 2014-08-07 16:40:22
Dzięki :-) My również położymy płytkę klinkierową w pobliżu komina i na tarasie, niepokoi mnie tylko trochę to kopcenie, bo poszerzenie nad płytą komina chcemy wykonać w ten sam deseń co jego czapę. Problem w tym, że ten piaskowy klinkier jest porowaty i szorstki i zastanawiam się jak zareaguje na dym, i czy da się to później wyczyścić.
odpowiedz
Odpowiedź do magdalukasz--lawenda2
Data dodania: 2015-05-18 12:02:25
czapka komina i poczucie estetyki
To zapytaj się "swojego" majstra kto dał mu dokładny rysunek - jak ta czapa ma wyglądać i czyj to był pomysł. Tutaj również nie musisz dziękować - nie pisz proszę tylko bzdur, że strasznie się martwię, że wybudowałeś drugą lawendę obok. Jakie czapy na Lawendach murował "Twój" majster zanim spotkał się ze mną - możesz zobaczyć na przykładzie Lawendy z Koszalina - służę dokładnymi fotkami jakby co... Bardzo się zdziwisz. :-) Nie dziękuj więc tylko nie mijaj się już z prawdą i nie obrażaj ludzi, którzy życzą Ci tylko dobrze. Przynajmniej tak było do czasu, kiedy przez przypadek zobaczyłem Twój krzywdzący komentarz na mój temat. Nie masz czasami nieodpartego wrażenia, że może warto byłoby przeprosić?
odpowiedz
lawenda2b-zachpom
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 79014
Komentarzy: 244
Obserwują: 134
On-line: 9
Wpisów: 35 Galeria zdjęć: 160
Projekt LAWENDA II WERSJA B
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - ...
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 marzec
2014 grudzień
2014 listopad
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników