Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinelawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
58751 odwiedzin | wpisów: 35, komentarzy: 244, obserwuje: 133
 

okna

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Hej, hej... mamy okna ;-) przynajmniej częściowo, tzn. wszystkie okna bez łuków, czyli sam dół, w dodatku bez okna w salonie, bo tam też jest łuk, ale i tak się cieszymy :) Jak już wcześniej wspominałem reszta dojedzie 16 września, a póki co pokazujemy to co jest.

Wybraliśmy kolor jasny dąb, tak aby dopasować kolorystycznie podbitkę/nadbitkę, jasną cegłę na kominie i okna wg wizualizacji  z wcześniejszych wpisów.

blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
Tutaj porównanie z bliska deski z nadbitki, ramy okiennej i cegły. Nie udało się idealnie dopasować tych trzech elementów tak aby kolor był identyczny, ale chyba udało się nam znaleźć wspólny mianownik, z większej odległości wyglądają bardzo spójnie.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Tutaj właśnie widok z większej odległości - wg mnie te trzy elementy nie odstają zbytnio kolorami (oczywiście tam, gdzie nie ma folii ;-).

blog budowlany - mojabudowa.plNo i jeszcze widok od środka - zdecydowaliśmy się wbrew projektowi na drugie drzwi tarasowe zamiast okna od strony kominka. Tak jakoś bardziej symetrycznie nam to wygląda, a ja mam bzika na punkcie symetrii, aż dziw, że szczoteczek do zębów nie układam w kubku z suwmiarką ;-P
Obie pary drzwi są suwane, aby można było je swobodnie otwierać, nie odsuwając stołu w jadalni.
blog budowlany - mojabudowa.pl
To w sumie tyle na dziś - nad oknami widać poszerzenia, w miejscu których miały być pierwotnie kasety rolet zewnętrznych, ale trochę późno zabrałem się za zgłębianie tematu rolet i gdy okazało się, że nie pełnią one funkcji antywłamaniowej, postanowiliśmy wydać te pieniądze na lepsze okna i lepszy system alarmowy, a powiększone otwory okienne zabudować poszerzeniami ze współczynnikiem przenikania ciepła takim jak rama okienna, żeby nie było mostków.
blog budowlany - mojabudowa.pl
 
Komentarze (7)
autor:marcelina  dodano: 2014-08-22 | 21:57:27
No nie mogę,znowu coś w mój gust ;) Też się zastanawiam nad oknami jasny dąb - super wyglądają ! A jakie drzwi wewnętrzne planujecie do takich okien, jeśli można wiedzieć?
autor:rodzinna-budowa  dodano: 2014-08-22 | 21:58:00
Bardzo ładny kolor okien.Rzadko się tali trafia ;)
Gratulacje!
pozdrawiam
autor:dom-na-maxa  dodano: 2014-08-22 | 22:08:04
Piękny kolor! Myślałam, że to winchester, ale doczytałam, że jasny dąb. ŚLICZNY!!!:-)
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-08-22 | 22:37:46
Dziękujemy ;-) Szczerze mówiąc to szukaliśmy jeszcze jaśniejszego koloru - coś w stylu standardowego koloru w velux'ach czyli po prostu polakierowane drewno, ale nie jest łatwo znaleźć go w oknach pcv, więc wybraliśmy najbardziej zbliżony. Marcelina - jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne, to... zabiłaś mnie ;-) nie myślałem jeszcze o drzwiach wewnętrznych i w sumie nie pomyślałem o tym, że powinny pasować kolorem do okien, ale dzięki Twojemu pytaniu będę miał więcej czasu na przemyślenia i kiedy przyjdzie już czas tego wyboru - będę gotowy :-)
autor:marcelina  dodano: 2014-08-23 | 00:33:41
hehe :) a ja jeszcze z fundamentami nie ruszyłam a już rozważam takie kwestie:) Widziałam do takich okien drzwi w dębie albo białe - z białymi listwami.
autor:monia.b  dodano: 2014-08-23 | 00:59:35
Zerwijcie taśmy ochronne z zewnątrz okien bo folia pod wpływem słońca zespoli się z profilami i będziecie mieli problem z odklejeniem. Dziwię się, że monterzy od razu tego nie zrobili.
Okna bardzo ładne :) mamy w podobnym kolorze ;)
autor:marcingn  dodano: 2017-01-14 | 21:36:44
Witam mogę prosić o podanie z jakiej firmy jest kolor(jasny dąb) nadbitki?
Z góry dziękuję.

sauna

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
W czasie kiedy na budowie szaleją elektrycy, ja zbieram wyceny na wykonanie sauny. Co prawda jeszcze sporo wody upłynie zanim przyjdzie ten czas, ale chcę wiedzieć na czym stoję, bo jak to zazwyczaj bywa - im bliżej końca budowy, tym bardziej jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności przyglądamy się wszystkim kosztom, wolałbym więc uniknąć zaskoczeń.
Saunę chcemy zainstalować  w górnej łazience pod skosem. Mamy już wstępny projekt i kosztorys. Ma być fińska i pozwalać na jednoczesną "kąpiel" dwóch osób, posiadać w miarę przyzwoite audio i klimatyczne oświetlenie. Szału jeśli chodzi o wymiary nie będzie, ale z drugiej łazienka to nie miejski aquapark i dla naszej trzy, w przyszłości miejmy nadzieję czteroosobowej rodziny powinno w zupełności wystarczyć.
Poniżej projekt i przykładowe aranżacje - takiego klimatu oczekujemy i najchętniej po prostu odwzorowalibyśmy te zabudowy - zwłaszcza tę z pierwszej wizualizacji, czyli przeszklony front, obok prysznic, z resztą w projekcie pozostawiono z lewej strony miejsce na niego. blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
I wszystko to ma się zmieścić pod tym skosem(zdjęcie) po prawej stronie (prysznic po lewej) Wykonawca twierdzi, że miejsca w zupełności wystarczy.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Komentarze (7)
autor:madic27  dodano: 2014-08-19 | 20:19:12
super taka sauna w domku.czy można wiedzieć ile mniej wiecej wyjdzie was taka sauna??pozdrawiam...
autor:marcelina  dodano: 2014-08-19 | 20:47:56
To moje największe marzenie - sauna we własnym domu! Czy dobrze widzę, że wymiary m/w 220x160? A jakie wymiary ma wasza łazienka, jeśli można wiedzieć? Może podacie jakieś bliższe konkrety - może być na priv - jakie to koszty - tak z grubsza, potrzebne instalacje, minimalne wymiary wnętrza.
autor:tomczdz  dodano: 2014-08-19 | 20:54:21
Upsss, ale fajnie!!! też proszę o info... kto wie? może odgapię ?? zwłaszcza że łazienki podobne...;)))
autor:sylwia-patryk  dodano: 2014-08-19 | 21:10:23
Ja tez poproszeni o info jaki jest koszt takiej sauny :-)
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-08-20 | 12:12:50
To również moje marzenie, więc wygospodarowanie miejsca na saunę było warunkiem koniecznym przy wyborze projektu. Jak się jednak okazuje, znalezienie miejsca nie jest tak trudne.
Zwykło się przyjmować, że aby w saunie mogły przebywać komfortowo jednocześnie co najmniej dwie osoby - jeden z boków powinien mieć długość min. 2m, aby można było przebywać swobodnie w pozycji leżącej. Poza tym, na każdy poziom ławeczek potrzeba ok 60cm głębokości. W naszym przypadku to 2,2m x 1,6m. Tyle teorii, bo w praktyce można wykonać saunę niemal o każdych wymiarach - widziałem już w sieci realizacje saun jednoosobowych.
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-08-20 | 12:26:48
Aha, jeszcze koszt. Nasza sauna jest zaliczana raczej do tych trudniejszych ze względu na skos (wymiary pod indywidualne zamówienie) dlatego też koszt jest większy niż gotowych kabin. Póki co, dostaliśmy wycenę 12000 +8% VAT i to jest wycena dla standardowego wyposażenia i drewna: świerk/osika skandynawska. Koszt audio z bluetooth to ok 1,5k czyli do przełknięcia, jednak już jeśli ktoś zażyczyłby sobie drewno niestandardowe jak cedr, abachi czy sklejka mahoniowa, to można się złapać za głowę bo to dodatkowy koszt rzędu 5-7 tyś. My zdecydowaliśmy się jednak na świerk z wiadomych względów.
autor:marcelina  dodano: 2014-08-20 | 19:58:46
Dzięki za wyczerpujące info. Wczoraj posiedziałam trochę na necie w tym temacie - wydaje mi się że Wasza oferta jest ok, biorąc pod uwagę niestandardowe wymiary. Teraz muszę tylko znaleźć miejsce na saunę ;)

Ścianki działowe

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Ho ho, drugi wpis w ciągu dwóch dni, to jak rozpusta ;-) ale chciałem się podzielić rozkładem pomieszczeń jaki sobie wymyśliliśmy.
Póki co, tylko góra, bo na dole ciemno jak w d... i zdjęcia z lampą błyskową wychodzą kiepskiej jakości.
Tak więc poniżej rzut poddasza i zdjęcia poszczególnych pomieszczeń.
blog budowlany - mojabudowa.pl
pokój 1. Sorry za bałagan, ale zdjęcia robione świeżo po realizacji, tak więc jeszcze po sobie ekipa nie posprzątała.
Zdjęcia robiłem w trybie panoramicznym, aby objęły całość pomieszczenia, tak więc te krzywe krokwie, to tylko efekt mojego profesjonalizmu jako fotografa ;-) w rzeczywistości są proste ;-)
blog budowlany - mojabudowa.pl
Pokój 2:

blog budowlany - mojabudowa.pl

póki co, jest jeszcze ciemno, ale dojdą dwa okna dachowe i powiększy się średnica okrągłego okna. Na zdjęciach ten pokój wygląda jak kurnik, ale w rzeczywistości nie ma tragedii - po podniesieniu ścianki jest całkiem całkiem.

Łazienka:
blog budowlany - mojabudowa.pl
Pierwotnie miały być dwie łazienki na górze. Ta na zdjęciu powyżej miała być mniejsza i miał być do niej dostęp tylko z sypialni przez garderobę, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na jedną dużą łazienkę z wejsciem z korytarza, dzięki czemu pokoje zyskały na powierzchni.

Sypialnia:
blog budowlany - mojabudowa.pl
... czyli zaadaptowane pomieszczenie nad garażem z wejściem ze schodów (z półpiętra) Aż żal było zrobić z tego strych, tak jak to jest w projekcie. Tutaj również jest jeszcze ciemno, ale lada dzień zainstalujemy 4 okna dachowe.
Poniżej ta sama sypialnia - widok z drugiej strony:
blog budowlany - mojabudowa.pltaki sam bałagan jak wszędzie, ale ja już wyobrażam sobie jak to wygląda po urządzeniu i powiem Wam, że jest zaje... extra ;P
Przy okazji widać wejście do garderoby, która jak już wspominałem miała być połączona z łazienką, ale obecna opcja odpowiada nam bardziej.

I jeszcze rzut oka na samą garderobę, a raczej schowek na szczotki, bo po podłodze metraż to 6,5,m2 ale gdybym nie wymyślił gdzieś garderoby to bym dostał po uszach.
blog budowlany - mojabudowa.pl
I na koniec jeszcze korytarz/przedpokój na górze:
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
 
Komentarze (2)
autor:tomczdz  dodano: 2014-08-07 | 11:26:31
Kurdę ale macie fajnie!!! Już nie mogę się doczekać jak to będzie u mnie.....;)))
Odpowiedź do tomczdz
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-08-07 | 12:20:27
Dzięki, ale co tam ścianki - nawet się nie zorientujesz jak będziesz wybierał płytki do łazienki. Poza tym Wy w dużej mierze potraficie budować sami, za co ogromny szacunek- ja gdybym miał takie zdolności to miałbym w nosie czas realizacji, bo prędzej czy później wszyscy będziemy już mieszkać, tylko jednym zostanie więcej w portfelu niż innym, a to raczej ma znaczenie ;-)

harmonogram prac na najbliższe 3 tyg.

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Dach już prawie gotowy, czekamy na dostawę dachówki, bo zabrakło 400 szt. Tak czy siak, w tym tygodniu dojedzie, więc mamy nadzieję, że uda się wykonać SSO.
Okna też już "się robią", niestety po wpłaceniu całej kwoty okazało się, że montaż zaplanowano na 16 września (zamówienie 21.07), a bo kolor niestandardowy, a bo łuki też niestandardowe :D przy czym zanim wpłaciliśmy gotówkę, gwarantowano 14 sierpnia i wszystko było standardowe. No cóż, nie chcemy się kłócić, bo to nić nie przyspieszy. Wpłaciliśmy całą kwotę, dzięki czemu dostaliśmy dodatkowy rabat blisko 10%, a przy całej kwocie to dość sporo, więc teraz mamy nadzieję, że nie wyjdzie nam ta oszczędność bokiem ;-) Tak czy inaczej prace będą postępowały wg harmonogramu. Zabijemy po prostu otwory okienne deskami do czasu montażu, a w międzyczasie wykonamy instalację elektryczną i tynki. Elektryk wchodzi w poniedziałek. Zadeklarował czas realizacji na ok 2 tyg. więc tynki powinno się udać wykonać do końca sierpnia.

Wrzucam fotki z zewnątrz - przy praktycznie całej dachówce na dachu. Wg nas jest śliczna i fantastycznie zmienia swój odcień w zależności od pory dnia i pogody, ale wiem, że to wszystkie tak mają, a ja się po prostu tak podniecam ;-)

Tutaj otwory okienne już częściowo zamknięte, dalsze zdjęcia sprzed kilku dni, wiec jeszcze otwarte na przestrzał. O i gołąb na lukarnie się usadowił ;-) dachówka czysta, więc musi napaskudzić ;-)
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
Komentarze (9)
autor:monikaadam  dodano: 2014-08-05 | 23:26:57
Piękna dachówka:)
autor:tomczdz  dodano: 2014-08-06 | 08:53:24
Piękny dom :)
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-08-06 | 22:41:59
Dzięki, jeśli chodzi o dachówkę, to pomijając jej wygląd(bo to kwestia gustu) dekarze byli mile zaskoczeni. Po raz pierwszy kładli tę dachówkę, ale wg Nich "każda sztuka równiutka i nie tańczy" na dachu. Jedyny mankament, albo i nie to to, że trudna do cięcia i wiercenia bo bardzo twarda, ale to chyba problem dekarzy ;-)

Tomczd - nie mogłeś napisać inaczej - w końcu budujecie to samo ;-) Pozdro
Odpowiedź do lawenda2b-zachpom
autor:monikaadam  dodano: 2014-08-06 | 23:08:10
Można się dowiedzieć ile kosztowała?
Odpowiedź do monikaadam
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-08-07 | 12:22:38
pewnie, że można ;-) Wiadomość poszła na prv. Jak byście się zdecydowali na meyer-holsena, to podeślę resztę kosztów, żebyście się mogli targować.
Odpowiedź do lawenda2b-zachpom
autor:monikaadam  dodano: 2014-08-07 | 21:44:14
Dzięki będę pamiętać:)
Odpowiedź do lawenda2b-zachpom
autor:naszalawendamarzen  dodano: 2014-08-07 | 21:08:53
U nas dachówka z tej samej firmy, dekarz tez klął bo ostrza szły jedno za drugim, ale dla nas pociecha bo grad nam nie straszny;P piękne te nasze Lawendy
autor:ewa-lukasz-kanny2p  dodano: 2016-07-10 | 22:35:44
co to za dachówka? wygląda pięknie
jaki jest jej koszt i gdzie została kupiona?
 
Pow. użytkowa: 48 m²
Pow. użytkowa: 80.3 m²
Pow. użytkowa: 166.9 m²
Pow. użytkowa: 99.9 m²