Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinelawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
59085 odwiedzin | wpisów: 35, komentarzy: 244, obserwuje: 133
 

ruszyła więźba

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Dziękujemy za tak duży odzew do poprzedniego wpisu. Naszym zdaniem również ta jaśniejsza wersja jest zdecydowanie lepsza. Niestety jednak trochę spartoliłem sprawę, bo wstępnie po obejrzeniu zdjęć klinkieru w sieci zdecydowaliśmy się na Tybet i taki też zamówiliśmy, usłyszeliśmy bowiem w hurtowni, że czas dostawy to 10 dni. Próbki od producenta przyszły na drugi dzień i ku naszemu zaskoczeniu różnica między zdjęciami a realną cegłą była ogromna - niestety okazało się, że już za późno na zmianę decyzji, bo towar wyjechał z Gozdnicy i tzw. d..a zbita. No cóż, pozostało mi albo odesłać klinkier na własny koszt i zamówić Syriusza + kolejny koszt transportu czyli  w sumie dodatkowe 3 tys. albo przełknąć ten ciemniejszy kolor. Tutaj wpadła mi do głowy myśl, żeby to jakoś wizualnie rozjaśnić i doszedłem do wniosku, że jeśli do tej ciemnej cegły dałbym jasnoszarą fugę, to wizualnie powinno się to trochę rozjaśnić prawda? czy sam się oszukuję? Pocieszcie mnie trochę, bo się z tym trochę gryzę ;-)
EDIT:
Podejrzałem na blogu lawenda2b-lustro - ciemna cegła z jasną fugą - chyba całkiem przyzwoicie, a nawet lepiej. Mam nadzieję, że się właściciel bloga nie obrazi, że wykorzystałem jego zdjęcie. Oczywiście u mnie będą dwa odcienie szarosci/grafitu. No nic - ryzyk fizyk, sąsiad mówi, że za miesiąc nie będę pamiętał, że miała być jasna wersja ;-) oby miał rację.
blog budowlany - mojabudowa.pl

A tak poza tym, to drewno na więźbę przyjechało wcześniej i podczas naszego kilkudniowego urlopu (z racji długiego weekendu) pod naszą nieobecność powstała już część konstrukcji dachu - ale fajnie tak przyjechać po kilku dniach i zobaczyć taki efekt ;-) To tak trochę na poprawę humoru po klinkierowych dylematach.blog budowlany - mojabudowa.pl
mam nadzieję, że jeszcze z tydzień i będzie można zlecić pomiar okien.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Komentarze (4)
autor:katka-lawenda  dodano: 2014-06-24 | 22:42:13
No szkoda, że się nie udało odkręcić tego jakoś :( 3 tyś zł to dość sporo na taką pomyłkę. Co do fugi jasno szarej do tego klinkieru to myślę, że napewno trochę rozjaśni. Kwestia tylko jak to będzie wyglądało już w całości. Kojarze gdzies, cos... ze widziałam już ciemny klinkier z jasniejsza fuga i przyznaje ze nie wygladalo to najgorzej. Poszukaj w sieci takich zdjęć. Troche da ci to spojrzenia na to jak bedzie to wygladalo. Nie wiem czy ktos z lawendowiczow tutaj nie ma podobnego ukladu.

Pozdrawiam i zycze jak najmniej albo i wcale takich pomylek budowlanych.
Odpowiedź do katka-lawenda
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-06-25 | 10:56:45
Dzięki, ja również tego sobie i wszystkim budującym życzę. Powyżej wrzuciłem fotkę zapożyczoną z innego bloga - ciemna cegła+jasna zaprawa.
Odpowiedź do lawenda2b-zachpom
autor:katka-lawenda  dodano: 2014-06-26 | 11:10:31
Ja chyba jeszcze gdzies indziej widziałam ciemny klinkier i jasna fuge.. Ale sam widzisz.. nie wyglada to zle. W wolnej chwili poszukam. jak znajde to o czym ja mysle to ci wrzuce.

Pozdrawiam
autor:tomczdz  dodano: 2014-06-26 | 09:55:09
Widzę że Lawenda nabiera pięknych kształtów, jeszcze troszkę i lać na głowę przestanie. A jeśli chodzi o jasną fugę na ciemnych płytkach, mi osobiście takie zestawienie podoba się. Pozdrawiam

Elewacja - która wersja wg Was?

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Hej, hej - na budowie mamy przestój technologiczny, czekaliśmy 2 tygodnie, aż zwiąże wieniec, żeby przykręcić murłatę. W poniedziałek przyjeżdża drewno na naszą więźbę, więc prace ruszą mam nadzieję ze wzmożoną siłą. W czasie gdy dojrzewał beton miał powstać komin zewnętrzny (przynajmniej jego część do stropu) jednak trochę nam zeszło na wyborze klinkieru na komin i elewacje. Ostatecznie pod uwagę bierzemy dwie opcje kolorystyczne - obie na załączonych zdjęciach z kolornika. Dostaliśmy już próbki klinkieru od producenta i obie nam się podobają, dlatego prosimy Was o pomoc w wyborze ;-)
Poniżej próbki cegły klinkierowej
blog budowlany - mojabudowa.pl
a tutaj już wybrane wersje kolorystyczne
wersja 1: Klinkier CRH Syriusz cieniowany
blog budowlany - mojabudowa.pl
Wersja 2 CRH Tybet Cieniowany
blog budowlany - mojabudowa.pl
producent ten sam, cena taka sama Okna i dachówka tak jak na zdjęciach, kwestia tylko który odcień bardziej pasuje do całokształtu. Aha i nie zwracajcie uwagi na to, że to Lawenda B, a nie Lawenda II B - taka była opcja w kolorniku.
Komentarze (12)
autor:katka-lawenda  dodano: 2014-06-14 | 01:13:14
Moim zdaniem opcja pierwsza :)
autor:dreamhouse  dodano: 2014-06-14 | 08:12:51
Zgadzam się z poprzednikiem, pierwsza wersja lepsza :)
autor:marcelina  dodano: 2014-06-14 | 09:07:07
wersja pierwsza, druga za ciemna
autor:asmat  dodano: 2014-06-14 | 09:12:07
Oceniając po wizualizacji, wybrałabym jaśniejszą wersję :)
autor:daria1  dodano: 2014-06-14 | 09:53:14
zdecydowanie nr 1
autor:sweethomes  dodano: 2014-06-14 | 10:58:26
Ciemniejsza :)
autor:domwbonsai  dodano: 2014-06-14 | 12:40:45
Moim zdaniem jaśniejsze:) Pamietajcie ze wiecej jest dni w roku szarych ,zima itp i tak zeby domek nie wygladal Wam za smutno/zimno:)
autor:ozzyby  dodano: 2014-06-14 | 12:59:15
Zdecydowanie wersja pierwsza :-)
autor:alxandra  dodano: 2014-06-14 | 13:20:39
zdecydowanie 1:)
autor:izulek-2013  dodano: 2014-06-14 | 15:18:14
bez czytania komentarzy wybieram opcje jasniejsza ;-)
autor:tomczdz  dodano: 2014-06-15 | 10:08:35
Wersja pierwsza znacznie lepsza, my daszek planujemy w lipcu zaczynać więc etapy mamy podobne. Ścianę kolankową i wieniec będą robić panowie od dachu więc może Was dogonimy hihihi ale mam marzenia no nie???
autor:magdalukasz.lawenda2  dodano: 2014-06-16 | 08:37:26
Klinkier bardzo ładny pierwszy i drugi:) ale patrząc na wizualizację ten ciemny zlewa się z dachem, więc zdecydowanie wersja 1:)

Jest dachowka :-)

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Dziś przyszło info, że dachówka wyjechała od producenta i jutro powinna być na składzie ;-) Będzie musiała tam trochę poleżeć, bo póki co, to jeszcze nie mamy więźby, ale lepiej, żeby to ona czekała na nas, niż my na nią ;-)
Póki co, mam jedną sztukę, którą dostałem przy składaniu zamówienia, więc łapcie fotkę realnej dachówki, a nie zdjęcia z folderu ;-)
Co prawda zdjęcie nie oddaje tego brokatu tak jak wygląda to w rzeczywistości, ale musicie wierzyć na słowo, że jest git ;-)
Meyer Holsen Ravensberger Grafit - angoba krystaliczna
blog budowlany - mojabudowa.pl
Komentarze (5)
autor:elissa  dodano: 2014-06-03 | 21:50:25
Dachówka śliczna, my też zamówiliśmy angobę krystaliczną z Meyera Holsena, tylko tandem. Zastanawiam się tylko, czy będzie warta swojej ceny.
Życzę pięknego dachu. Pozdrawiam :)
Odpowiedź do elissa
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-06-04 | 19:48:10
To się pewnie okaże dopiero na dachu ;-) To co miałem przyjemność oglądać na żywo to jakość sama w sobie, mam tylko nadzieję, że cała dostawa będzie na tym samym poziomie.
autor:tomczdz  dodano: 2014-06-08 | 12:23:04
Dachówka nabierze swojego wyglądu na swoim miejscu, będzie dobrze...
autor:sweethomes  dodano: 2014-06-14 | 10:58:04
wiam dachowka piekna podobna domojej jaka cena za 1 m2 Ja kupowalam z Creatona Premion :)Bedzie wam sie podobac na dachu I lsnic:)
Odpowiedź do sweethomes
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-06-24 | 15:20:17
sorry, że dopiero teraz odpisuję, ale byliśmy na krótkim urlopie. Szczerze mówiąc nie wiem ile kosztował 1m2 samej dachówki, bo dostaliśmy wycenę całkowitego pokrycia dachu wraz z oknami i orynnowaniem. I tutaj koszt 1m to 155zł przy membranie klobera Permo Forte i rynnach stalowych Galeco.

pierwsze przymiarki do więźby

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
W tym tygodniu powstała u nas ścianka kolankowa i wieniec. W związku z tym, że wysokość ścianki zwiększyliśmy o jeden pustak porotherm w stosunku do, to też wydłużamy krokwie, aby nie zgubić proporcji i nie popsuć wyglądu budynku, który jest moim zdaniem jednym z głównych atutów lawendy. Dlatego też robimy przymiarki, żeby nie robić nic na chybił trafił i nie pluć sobie później w brodę.
Na zdjęciu poniżej deska poprzeczna wyznacza poziom na którym znalazłby się okap jeśliby nie wydłużać krokwi - porażka prawda? Wg nas idealnym byłoby wydłużenie krokwi do długości 6m, czyli na całą długość tej długiej deski na zdjęciu, ale tak bardzo się chyba nie da, bo zejdą się wówczas krokwie nad wejściem głównym do domu, tak więc jutro dalsza część pomiarów i podjecie ostatecznej decyzji.

blog budowlany - mojabudowa.pl
Niżej znajdziecie zdjęcia z powstawania ścianki kolankowej i wieńca.
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
Ta wolna przestrzeń w ściance kolankowej, to miejsce na kasetę rolety zewnętrznej, która będzie nad oknem łukowym w salonie. Zdecydowaliśmy się na umieszczenie jej na górnym poziomie, bo gdybyśmy zamontowali ją pod stropem, wówczas trzeba byłoby zmniejszyć okno, a to znów zaburzyłoby proporcje.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Komentarze (2)
autor:madic27  dodano: 2014-06-02 | 18:57:26
i tak za krótki i tak za długa ta belka.najlepiej jakby było pośrodku!pozdrawiam...
Odpowiedź do madic27
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-06-03 | 18:39:48
No właśnie okazało się, że będzie tak jak piszesz Madic :-) Dłuższa niż do połowy być nie może bo zeszłyby się krokwie nad wejściem do domu. Więźba już zamówiona :-)
Pozdrawiam