Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinelawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
58751 odwiedzin | wpisów: 35, komentarzy: 244, obserwuje: 133

coś dla leniwych

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Jako, że przez kilka dni po wylaniu stropu grzało jak w piekle i podlewanie betonu było niczym przysłowiowa krew w piach postanowiłem pójść na łatwiznę. Poszperałem w ogrodniczym i za niecałe 100zł udało się kupić zestaw dla leniwców ;-) 2 zraszacze, mechaniczny wyłącznik czasowy i rozgałęziacz. Dzięki temu strop  był przez większość czasu mokry i nie trzeba było jeździć na budowę pięć razy dziennie. Żałuję, że tak późno się zorientowałem , bo może gdybym zamontował to ustrojstwo już pierwszego dnia, to udałoby się uniknąć rys skurczowych.
Zestawik przed, po zmontowaniu i w czasie pracy na zdjęciach poniżej. Polecam wszystkim, którzy są przed zalewaniem stropu, zwłaszcza jeśli przyjdzie Wam wylewać beton w czasie upałów z racji nadchodzącej pory roku. Nic przyjemnego gdy udało mi się polać całą powierzchnię i po obróceniu się stwierdzałem, że w miejscu gdzie zaczynałem było już sucho jak pieprz.
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
Komentarze (2)
autor:yoko1  dodano: 2014-05-31 | 22:26:20
Grunt to dobry pomysł i sto procent wykonanej pracy :) gratulacje !
autor:tomczdz  dodano: 2014-06-01 | 08:44:21
Bardzo dobry pomysł, każdy sposób jest dobry...dzięki za podpowiedź ;)

Uprzejmie donoszę... ;-)

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

...że mamy strop :-) Co prawda gdyby pogoda w ostatnim czasie była nieco łaskawsza, to strop byłby gotowy kilka dni wcześniej, ale nie ma co narzekać. Koniec końców wypogodziło się na tyle, że ekipa mogla dokończyć przygotowania do zalania terivy i w czwartek 22.05 udało się dokończyć ten etap budowy. Wracając do pogody - wypogodziło się tak bardzo, że beton przyszlo nam wylewać w 30-stopniowym upale i mimo, że do mieszanki dodano opóźniacza i strop był przez wszystkich obficie polewany wodą, to nie udało się uniknąć rys skurczowych. Kierownik budowy, po ogledzinach stwierdził, że nie ma się czym przejmować - to nic poważnego, ale i tak wolałbym, żeby ich tam nie było.

Poniżej efekt końcowy tego etapu i zdjęcia z całej realizacji. Beton B-25, 28m3

blog budowlany - mojabudowa.pl
Jak widać na załączonym obrazku chętnych do polewania nie brakowało, a pierwszy w kolejce ustawiał się "najstarszy" stażem fachowiec ;-)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

razem ze stropem wylaliśmy również schody, mówię Wam jak to cieszy, jak już można swobodnie chodzić po swoich schodach, zamiast wdrapywać się po zbrojeniu lub deskach. A propos desek... ta jedna rozporowa, która zawisła nad półpiętrem (na zdjęciu) ma już swoje ofiary. Każdy idąć po schodach na górę patrzy się pod nogi na schody cmokając jakie to one fajne, niestety nikt nie trzyma wzroku na wysokości głowy - efekt łatwy do przewidzenia ;-)

a poniżej już fotki z samego wylewania betonu - jak widać ekipa uwijała się jak w ukropie i nie jest to przenośnia, bo z nieba lał się żar...

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Beton zawibrowano też jak należy zwłaszcza w miejscach zbrojenia. To wszystko z tego etapu, teraz mogę już oficjalnie zmienić etap budowy na: piętro/poddasze :) mam tylko nadzieję, że nic nam nie spadnie na głowę przez te spękania.


Komentarze (4)
autor:tomczdz  dodano: 2014-05-25 | 09:13:52
Rysami się nie przejmuj, kierownik wie co mówi. Czyli teraz ścianka kolankowa i daszek??? Sporo Was tam zalewało naliczyłem 9 osób...gratuluję zakończenia kolejnego etapu i życzymy pogody;)))
Odpowiedź do tomczdz
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-05-25 | 11:25:30
Tak, jutro startujemy ze ścianka kolankową (jeden bloczek porotherm)+ górny wieniec. W sumie 0,5m. W czasie gdy wieniec będzie wiązał, zdąży pewnie powstać komin, bo swoje trzeba odczekać, żeby można było przykręcić murłatę. Plan na ten rok to co najmniej SSZ, chociaż jeśli jesień będzie ładna, to chcielibyśmy zrobić posadzki i tynki.
autor:bulatowie  dodano: 2014-05-25 | 21:24:14
Więc my serdecznie gratulujemy! :)
autor:zoja-luxor  dodano: 2014-05-25 | 21:35:01
Gratuluję zalania stropu.
U nas deski też zbierały żniwo. Sama padłam ich ofiarą :)
Pozdrawiam :)

będą schody :-)

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Pogoda ostatnio nie rozpieszcza - od tygodnia niemal dzień w dzień leje, to też tempo prac spadło. Nie znaczy to jednak, że na budowie nic się nie dzieje. Powstała konstrukcja pod zbrojenie schodów. Jak widać na zdjeciach, wejście do pokoju nad garażem będzie ze schodów - z półpiętra. blog budowlany - mojabudowa.pl

Powstała też część komina (tego w kotłowni), który będzie podłączony do pieca gazowego kondensacyjnego. Dlatego też zrezygnowaliśmy z komina systemowego, za 3 tysiące (wbrew projektowi) i postawiliśmy komin z pustaków keramzytowych. W środek wstawimy rurę z tworzywa. Trochę nie dogadaem się z wykonawcą (z mojej winy) i zamówiłem pustaki nie zespolone. Szkoda było odwozić je do producenta, więc domówiliśmy z hurtowni ceramikę do wentylacji i dostawiliśmy ją obok tworząc kanał wentylacyjny. Wyglada to gorzej niż komin zespolony, ale po obmurowaniu, nie będzie na zewnątrz widać żadnej różnicy.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Okna - tylko jakie?

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jako, że przymierzamy się właśnie do wyboru okien i złożyliśmy już pierwsze zapytania ofertowe, polecamy wszystkim, którzy również stoją przed dylematem jakie okna wybrać praktyczny poradnik w czterech krokach, rzucający trochę światła na temat właściwości eksploatacyjnych okien, o których rzadko można usłyszeć nie wymuszajac tego na producencie czy salonie sprzedaży.

Przyjemnej lektury ;-)

1. http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/pytania-o-okna-pvc

2. http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/dom-marzenia-wymagania-przepis-na-zakup-okien

3. http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/ile-okna-w-oknie-przepis-na-zakup-okien-cz-3

4. http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/pod-prad-zgodnie-z-norma-przepis-na-zakup-okien-cz4


Komentarze (3)
autor:antekgniezno  dodano: 2014-05-12 | 08:36:21
Oknotest, mam wrażenie że to strona sponsorowana przez jednego z producentów okien z profilami Veka :)
Nisetety trzeba okna samemu wybrać... i ja wybrałem tego producenta którego oni tak promują... ale czy będę zadowolony to się okaże :)
Odpowiedź do antekgniezno
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-05-12 | 15:34:39
Być może, chociaż ja nie odniosłem takiego wrażenia. W jednym z artykułów wręcz krytykowali Veka za nieeleganckie delikatnie mówiąc podejście do reklamy. Nie mniej jednak abstrahując od tego czy ktoś tę stronę sponsoruje czy też nie, artykuły do których wrzuciłem linki są imo bardzo neutralne i skupiają się na ocenie właściwości eksploatacyjnych okien jako kompletnych produktów (np. odporność na wielokrotne zamykanie i otwieranie - słyszeliście o tym w jakimkolwiek salonie sprzedaży?), nie natomiast na rozważaniach - jakiej firmy okucia, jakiej firmy profil etc. Z resztą jeśli ktoś stoi przed wyborem okien, to nie zaszkodzi przeczytać to i wyrobić sobie zdanie.
Pozdrawiam
autor:piasek  dodano: 2014-05-12 | 23:49:19
Bardzo ciekawy portal. Mnóstwo artykułów i wiedzy. Poradnik rzeczywiście otwiera oczy na wiele aspektów okołookiennych. I wbrew opinii antekgniezno wcale nie czuję się namówiony do jakiegokolwiek producenta :)
Dzięki, na pewno skorzystamy.
Pozdrowienia