Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinelawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
59084 odwiedzin | wpisów: 35, komentarzy: 244, obserwuje: 133
 

Drzwi wejściowe ...

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
oraz brama już zamówione. Brama Wiśniowski w kolorze dąb antyczny bez przetłoczeń ma być zamontowana w ciągu najbliższych dwóch tygodni, na drzwi będziemy musieli poczekać trochę dłużej, bo do Nowego Roku - taki sezon wszyscy chcą się "zamknąć" jeszcze przed nadejściem zimy, więc w fabrykach sezonowy tłok, ale póki co służą nam dobrze drzwi robocze więc nie marudzimy.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Tak mają wyglądać - wstępnie szyby miały być dmuchane (wypukłe) ale za same takie szybki policzono 2 tysiące, więc mimo szczerej chęci odpuściliśmy i szyby będą refleksyjne, ale płaskie - znajdzie się pewnie inna dziura w którą można będzie te 2k upchnąć ;-)
blog budowlany - mojabudowa.pl
a to kolorek bramy i drzwi- dąb antyczny w przypadku bramy i kolor słomkowy w przypadku drzwi. Okna to jasny dąb, ale niezależnie od nazwy kolory są niemal identyczne więc będą ładnie współgrały miejmy nadzieję :-)
Komentarze (2)
autor:rodzinna-budowa  dodano: 2014-11-20 | 10:39:59
Dąb antyczny robi się popularny. Mega mi przypadł do gustu :) Swietnie się prezentuje :)
Gratulacje.. zawsze mi się marzyły takie drzwi jak Wasze.. są cudne! Niestety mam za małe możliwości.. aby takie zrobić :)
Pozostaje mi wzdychać do Waszych :)
Pozdrawiam
Odpowiedź do rodzinna-budowa
autor:lawenda2b-zachpom  dodano: 2014-11-20 | 16:48:46
Dąb antyczny pewnie niebawem też się wszystkim znudzi tak jak złoty dąb itd. tak to juz jest z tą modą ;-P My go wybraliśmy ze względu na elewację, bo będziemy mieli bonie w zbliżonym kolorze, tak jak i wstawki na kominie. Jeśli chodzi o same drzwi to bardzo dziękujemy, ale jestem przekonany, że wasze będą równie piękne - po prostu w innym stylu, bo Wasz projekt jest świetny- tyle, że bardziej nowoczesny i takie drzwi wyglądałyby troche dziwnie.
Pozdrawiamy

Grzebanina

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
U nas ciąg dalszy grzebaniny wewnątrz... ale i na zewnątrz coś się ostatnio wydarzyło - mianowicie komin - w sumie już prawie gotowy - pozostało wyłożyć palenisko szamotem i zafugować płytki nad paleniskiem.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Jeśli zaś chodzi o środek, to w kotłowni/pomieszczeniu gospodarczym jest już pierwsza glazura. To pomieszczenie zostanie "wykończone" jako pierwsze, żeby można było powiesić piec i zasobnik. Przed weekendem będzie gotowe (oprócz podłogi, bo jeszcze jesteśmy przed wylewkami) wówczas wrzucę kompletny widok.

Oprócz tego Panowie działają z ociepleniem poddasza, a hydraulicy układają podłogówkę... szkoda tylko, że gaz będziemy mieć dopiero w marcu :-(
blog budowlany - mojabudowa.pl

Pozdrawiamy gorąco wszystkich budujących
 

Pierwsze aranżacje

autor: lawenda2b-zachpom blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Dawno nic nie "wrzucałem" bo w sumie nic ciekawego dla oka się u nas nie działo... elektryka gotowa, tynki wewnętrzne również. Obecnie na budowie szaleją hydraulicy, ale nie chcę nikogo zanudzić na śmierć zdjęciami plątaniny przewodów i rurek wszelkiej płci i maści. Zabieram się w tym czasie za wizualizacje pomysłów na wykończenie wnętrz, które błąkały się po mojej głowie przez ostatnie cztery lata...jak ten czas leci - pomyśleć, że w sumie dopiero siedzieliśmy nad wyborem, a już przeczesujemy sieć i hurtownie w poszukiwaniu materiałów wykończeniowych. Jak się nad tym zastanowię, to jedno jest pewne - realizacja marzeń, to bardzo satysfakcjonujące zajęcie, zwłaszcza jak już widać pierwsze efekty, choćby tylko na wizualizacjach :-)
Na pierwszym froncie stanął kominek. W związku z tym, że przyłącze gazowe gotowe będzie dopiero w marcu, zdecydowaliśmy się na podłączenie i zabudowę kominka zaraz po wylaniu posadzek, aby można było utrzymywać w domu "ludzką" temperaturę w czasie zimy.
Wybraliśmy wkład Sparke Varm FHL 780/500 - narożny, bez szprosów z szybą podnoszoną do góry. Nie jest to co prawda Spartherm, ale wydaje mi się, że udało się znaleźć optymalne połączenie jakości w stosunku do ceny.

blog budowlany - mojabudowa.pl
Teraz zabudowa...od samego początku wyobrażałem sobie połączenie kamienia i ręcznie formowanej płytki imitującej cegłę, niestety (albo i stety) Pani "zjechała" mnie za to, twierdząc, że to mieszanie wartości i  tak nie wolno, bo żaden z elementów nie będzie w takim zestawieniu się wyróżniał etc. etc. W sumie to dla Niej na duży plus, bo Pani mogłaby przecież mówić to co chcę usłyszeć, nie napracować się wystawić rachunek i zniknąć.
Cały salon i jadalnia mają być utrzymane w stylu klasycznym, ale nie babcinym. Brązy, beże - naturalne materiały...drewno kamień, gdzieniegdzie cegła ręcznie formowana. Pod to próbowaliśmy dobrać zabudowę kominka, ale póki co nie udało się osiągnąć finału - trudny klient ze mnie ;-)
Poniżej kilka propozycji, z których chyba uda się nam sklecić jedną całość,
wizualizacje jeszcze surowe nie obrobione - chodziło o wybór kształtu i materiałów:
1. blog budowlany - mojabudowa.pl
2. blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
wersja 1 i 2 to typowy klasyczny styl, różnią się tylko kamieniem na obudowie, przy czym my zdecydowaliśmy się na trawertyn w całości. Tapeta w górnej części bardzo ładna i idealnie pasuje do stylu klasycznego, z tym jednak, że ja mam awersję do pasiastych tapet i kojarzą mi się z zapachem naftaliny w starej przeżartej przez korniki i mole szafie ;-) Wiem wiem, to moje uprzedzenia wynikające z ograniczonych horyzontów myślowych, ale co ja na to poradzę - w końcu to ja mam się czuć dobrze w tym wnętrzu ;-)
3.
blog budowlany - mojabudowa.pl
4.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Nr 3 i 4 - dość odważne i szczerze mówiąc pewnie skusiłbym się na nr 3, gdyby nie to, że uparłem się na położenie naturalnej cegły w innych miejscach na parterze i w tym wypadku wyszedłby ogólny bałagan - zbyt wiele różnorodnych rozwiązań.

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na opcję z tapetą, bez pasów, w kolorze ścian z lekką strukturą. Nie mam jeszcze tej wizualizacji, ale jak tylko ją otrzymam, to się z Wami podzielę ;-) może przyda się to komuś kto również poszukuje swojego rozwiązania na kominek.
Pozdrawiam
Komentarze (4)
autor:martusia230688  dodano: 2015-03-21 | 17:41:43
Czy można wiedzieć jaki był koszt wkładu kominkowego?
Jest Piękny
autor:molly9  dodano: 2015-05-18 | 09:55:03
Pierwszy kamień to trawertyn, a na drugim zdjęciu, ten biały? Weług mnie to najfajniejsze połączenie- dół trawertyn a góra biała :) Jest bardzo stylowo. Pozdrawiam.
autor:molly9  dodano: 2015-05-18 | 09:56:50
P.S. Kto tak fajnie Wam projektuje? Mogę prosić o namiar? Z góry dziękuję!
autor:malina3004  dodano: 2015-10-29 | 08:52:09
Piękny dom urządzony z gustem gratuluję